Головна Для батьків Масові заходи Новини

 

         УВАГА!

Алгоритм дій у разі виявлення у вихованців та / або працівників ДЮКМіР ознак гострого респіраторного захворювання (на виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби»)

 

  1. Дії директора клубу у разі виявлення у вихованця ознак гострого респіраторного захворювання
  2. У разі виявлення у вихованця клубу ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, вихованці знаходяться в масках постійно до вирішення питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.
  3. До прийняття відповідного рішення необхідно направити вихованця до спеціально відведеного приміщення клубу в супроводі працівника клубу та невідкладно поінформувати батьків. Переконайтеся в тому, що батьки вихованця знають, як зв’язатися з керівником гуртка. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на COVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, керівник гуртка має заспокоїти дитину і залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.

  1. Ніхто з працівників клубу не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок клубу – запобігати булінгу у зв’язку з COVID-19.

 

  1. Дії директора ДЮКМіР у разі отримання позитивного тесту на SARSCoV2 у вихованця

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 у вихованця необхідно:

1) направити додому на самоізоляцію контактних осіб (групу) на 14 днів.

2) забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщень гуртка;

3) для групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;

4) якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор клубу може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання даної групи.

 

  • Якщо на COVID-19 захворів керівник гуртків, інший працівник клубу необхідно:

1) працівники клубу, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;

2) якщо температура, кашель, нежить у працівника клубу з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити клуб і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.

У приміщенні, де знаходився хворий, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

 

  1. Інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 у клубі

Переконайтеся, що працівникам клубу та батькам вихованців відомо, що ніхто не має відвідувати клуб, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.

У разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 працівники клубу і батьки вихованців мають повідомити про це директора.

Нагадати працівникам клубу та батькам вихованців про особливу небезпеку COVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

Пояснити, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.

Порадити батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих і дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).